"Złote myśli przedszkolaka"

Jeśli powiedzieć chcesz coś ważnego,
podnieś do góry rękę kolego.
Jeśli coś wiesz, nie krzycz jak zwierz.
Gdy rękę podnosisz o zabranie głosu prosisz.

Na górze róże, na dole tulipany,
słuchaj uważnie innych, a sam będziesz słuchany.

Każdy grzeczny dostanie od innych uśmiech serdeczny.
Słowo dziękuje nic nie kosztuje,
mów: przepraszam, proszę, to nie kosztuje nawet dwa grosze
.
Kiedy dzieci współpracują, od razu lepiej się czują.
Gdy się zgodnie bawię z tobą,
to nam dobrze jest ze sobą.

ROZWÓJ SAMOOBSŁUGI I SAMODZIELNOŚCI DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym okresem w życiu dziecka, jest to wiek wielu zmian w jego rozwoju. Dziecko, aby mogło korzystać z nauki, jaka płynie z danego środowiska, ze stymulującej roli otoczenia przedszkolnego musi być do niego przyzwyczajone.Dziecko powinno nauczyć się wchodzić w interakcję z grupą, przystosować się do panujących zasad, zmienić troszkę swoje dotychczasowe zachowanie.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W WYCHOWANIU DZIECKA.

Młodzi rodzice zazwyczaj sumiennie obiecują sobie, że będą doskonałymi rodzicami i nigdy nie popełnią błędów, które pamiętają ze swoich rodzinnych domów. Zwykle wydaje im się, że dotrzymują obietnicy do czasu, gdy ze zdziwieniem stwierdzają, że nie mogą porozumieć się z nastoletnim synem, czy córką.