Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie


GALERIA

Witamy w dziale galeria

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Tarnogrodzie - Motylki
W piątek 17.05.2024r. dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w wycieczce do MBP, podczas której mogły zobaczyć wystawę fotograficzną autorstwa Krzysztofa Potockiego. Maluchy z ciekawością oglądały zdjęcia ptaków występujących na terenie całej Polski. Wysłuchały również ciekawostek opowiadanych przez panią dyrektor Joannę Puchacz o życiu ptaków.
Na zakończenie przedszkolaki zobaczyły najnowsze eksponaty nożyczek, które przyjechały z Krakowa oraz matę z dinozaurami.
Dziękujemy za miłe przyjęcie.
Spotkanie ze strażakami OSP w Tarnogrodzie
W czwartek 23.05 na parkingu Przedszkola Miejskiego spotkaliśmy się ze strażakami OSP Tarnogród, w składzie: Natalia Zając-Hubka, Patryk Król, Dominik Kruk, Paweł Pięciorek,
Jakub Wańczyk, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli naszym przedszkolakom swój zawód. Dzieci mogły obejrzeć pojazdy, które wykorzystują w swojej pracy, całe wyposażenie wozu oraz przymierzyć kask. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego lania wody, a także sygnał wozu strażackiego. Była to nie tylko niezwykła atrakcja, ale także cenna lekcja. Dziękujemy naszym bohaterom za odwiedziny i zapraszamy częściej do naszego przedszkola.
Wycieczka do Baszni Dolnej-PSZCZÓŁKI i MOTYLKI
W dniu 27 maja grupa "Pszczółki "oraz grupa "Motylki" uczestniczyła w autokarowej wycieczce do "Kresowej Osady" w Baszni Dolnej.Przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa było pierwszym punktem naszego programu, co okazało się największą atrakcją wycieczki. Następnie aktywnie spędziliśmy czas na twórczych warsztatach.Przedszkolaki samodzielnie wykonały "Las w szkle" oraz malowały drewniane serca.Z każdego warsztatu otrzymały wytwory swojej pracy, które na pamiątkę zabrały do domu.Wielu wrażeń dostarczyły również zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach oraz spotkanie ze Shrekiem.
Trochę wymęczeni udaliśmy się na obiad. To był dzień pełen radości oraz niezapomnianych wrażeń.
"KRESOWA PRZYGODA" SMERFÓW w Baszni Dolnej
Dzień 21 maja b.r. był dla dzieci z grupy VI dniem na który czekały bardzo długo. A to za sprawą wycieczki autokarowej, jaka miała się odbyć. Zwiedzanie zaczęliśmy od Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. Przedszkolaki miały możliwość oglądania przyrządów, jakimi posługiwali się astronauci. Dużą atrakcją było wejście na wysoką Wieżę Ciśnień i obserwowanie z niej przepięknych widoków. Następnie SMERFY udały się do Galerii Kolejnictwa w Baszni Dolnej, gdzie poznały historię kolejnictwa, obejrzały film, miały możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową, a także wejścia do wiekowej lokomotywy. Następnym punktem programu były warsztaty garncarskie, podczas których każdy mógł pokręcić kołem garncarskim oraz uformować garnek z gliny. Dzieci zwiedziły z Panią Sylwią Kresową Osadę i zjadły pyszny obiad. Na koniec wycieczki SMERFY pobawiły się na fajnych dmuchanych zjeżdżalniach. To był niesamowity, pełen wrażeń, dzień. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale szczęśliwe.
Rodzinne Oskary - Dzień Rodziców
05 czerwca w grupie "Pszczółek"odbyła się niezwykła uroczystość - Dzień Mamy i Taty.
To wyjątkowe święto w szczególny sposób przeżywały zarówno Dzieci jak i Rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym słowni - muzycznym występie.Przedszkolaki recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoje przywiązanie, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.
Dzień Pustej Klasy 2024
Za Nami wspaniały Dzień Pustej Klasy! Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola obchodziły wyjątkowy dzień, a mianowicie ,,Dzień Pustej Klasy,, to wydarzenie jest organizowane corocznie przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi. Nasze przedszkole wzięło w nim udział poraz pierwszy. W tym roku przypada w piątek, 7 czerwca 2024.Tego dnia dzieci, wspólnie ze swoimi nauczycielkami zamieniają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego
Dzieci z grupy V PSZCZÓŁKI brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu kartki wielkanocnej z motywem biłgorajskim. Spośród przekazanych prac jury przyznało II miejsce Mai, wyróżnienie dla Zosi. Natomiast sześcioro dzieci otrzymało pamiątkowe dyplomy i słodycze. Gratulujemy sukcesów młodym artystkom.
SPOTKANIE Z WIERSZEM I PIOSENKĄ PRZEDSZKOLNĄ
Dnia 07 maja 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się SPOTKANIE Z WIERSZEM I PIOSENKĄ PRZEDSZKOLNĄ.
Na początku przeglądu zaprezentował się zespół wokalny ROZŚPIEWANE SMERFY oraz dzieci z grupy SMERFY, które przedstawiły krótką część artystyczną z okazji niedawno obchodzonej 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja-recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę p.t. "Witaj, Majowa Jutrzenko".
W dalszej kolejności wystąpiły wszystkie grupy z naszego przedszkola oraz goście: z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim i grupa BIEDRONKI ze Szkoły Filialnej w Luchowie Górnym. Występy oceniało jury w składzie: pani Anna Buńko z Biblioteki Miejskiej w Tarnogrodzie, pani Aleksandra Malinger - instruktor rytmiki z naszego przedszkola, pani Anna Sidor - dyrektor naszej placówki oraz pan Bogdan Antolak - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Wszyscy wykonawcy otrzymali od jury najwyższe noty, za co zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale również dyplomami, upominkami i słodyczami. To były niezapomniane, pełne emocji, chwile dla naszych małych artystów. Dziękujemy sponsorom - pani Annie Pszczole - właścicielce sklepu PSZCZÓŁKA - za ufundowanie nagród - oraz Właścicielom Piekarni KAPKA - za pyszne słodkie niespodzianki. 
Do zobaczenia za rok!
Przegląd Taneczny Przedszkolaków pod hasłem: YOU CAN DANCE
W dniu 25 kwietnia 2024r. w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza edycja Przeglądu Tanecznego Przedszkolaków pod hasłem "You Can Dance".
Celem tanecznego spotkania jest integracja przedszkolaków, wzajemne poznawanie się dzieci, przybliżanie różnych stylów i rodzajów tańca, a także rozwijanie zainteresowań i umiejętności najmłodszych.Sprawny przebieg i ciekawą oprawę zapewniły przygotowania podjęte przez organizatorów, panie nauczycielki z naszego przedszkola. Podczas przeglądu zaprezentowało się 6 grup dzieci tj.Misie, Tygryski, Biedroneczki, Motylki, Pszczółki i Smerfy.
Nauczycielki, przygotowujące przedszkolakido występu, wykazały dużą inwencję w zakresie strojów, rekwizytów i układów tanecznych.Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze bawili. 
Za wspaniałe prezentacje, mali tancerze otrzymali dyplomy, słodkie upominki i nagrody w postaci zabawek od p.dyrektor Anny Sidor. Dziękujemy za cudownie spędzony dzień i zapraszamy za rok.
OGRÓDEK PANA STASIA-rozwijanie zainteresowań czytelniczych w grupie SMERFY

Dnia 26 kwietnia b. r., w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych, naszą grupę odwiedziła Mama Tosi, Pani Anna Kapka-Janeczek. SMERFY wysłuchały bajki p. t. "Ogródek pana Stasia-o odpowiedzialności za innych" z książki "Inspirujące bajki", która była bardzo ciekawa i pouczająca. Na koniec przedszkolaki podziękowały Gościowi i wręczyły skromny upominek. Pani Ania obdarowała dzieci słodką niespodzianką.Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO-ROZŚPIEWANE SMERFY na scenie TOK

Dnia 3 Maja b.r. zespół wokalny ROZŚPIEWANE SMERFY oraz Martynka i Maksio z grupy SMERFÓW wystapiły na scenie TOK  podczas uroczystości obchodów 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Dzieci zaprezentowały dwa wiersze o KONSTYTUCJI 3 MAJA  oraz piosenkę "Witaj, Majowa Jutrzenko". To dla małych artystów będą niezapomniane wspomnienia z tak ważnej dla wszystkich Polaków uroczystości.

 

Aby obejrzeć występ kliknij w:

 

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO

 

ROZŚPIEWANE SMERFY na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury
Dnia 27.04.2024r.zespół wokalny ROZŚPIEWANE SMERFY z naszego przedszkola wystąpił na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury podczas XIX Międzyprzedszkolnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca. Dzieci zaprezentowały dwie piosenki: "Bardzo Kulturalna Piosenka" oraz "Przedszkole to rodzina", za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.
To był szczególny, pełen wrażeń, dzień dla naszych małych artystów.
 
Aby obejrzeć występy kliknij w:
 
 
 
 
Fitness w przedszkolu

W czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy panią Katarzynę Majcher-Łebko, która jest zarówno dietetykiem oraz trenerką fitness. Podczas tego ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się jakich zasad należy przestrzegać, żeby nasza dieta była zdrowa i wartościowa dla naszego organizmu. Mieliśmy również okazję skorzystać z treningu fitness. Dziękujemy pani Kasi i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.