Realizacja Projektu MAGICZNA MOC BAJEK-moduł II-gr. V PSZCZÓŁKI

Realizacja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego

„Magiczna moc bajek”

Moduł II "Kraina przyjaźni"

Grupa V „Pszczółki” zrealizowała w listopadzie następujące zadania:

-aktywnie współpracujemy z rodzicami  podczas realizacji  projektu. W listopadzie mama Anieli zaprezentowała dzieciom książkę z cyklu Ptasia banda- „Paw, co ogon miał z przyjaźni”. Pan Poeta. W przystępny dla dzieci  sposób książka wyjaśnia na czym polega przyjaźń. Historia pawia zachęciła najmłodszych do wykonania przez nich piórek do ogona dla „ nowego przyjaciela”.

-przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe o Prawach Dziecka;

- zorganizowaliśmy Dzień Postaci z Bajek  połączony z balem oraz głośnym czytaniem bajek. Naszym gościem była pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej;

- w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny , którego jednym z zadań było ułożenie własnej bajki o prawdziwym przyjacielu oraz samodzielnym wykonaniu ilustracji do niej. Podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia, bajka pt: „Mój Kudłatek” napisana przez Rozalię wspólnie z rodzicami została zaprezentowana wszystkim przedszkolakom.

-Obejrzeliśmy cykl przygód z serii Dobranocki z dawnych lat- „Troskliwe Misie”

-Bajka Heleny Bechlerowej  pt: „Dwaj przyjaciele” podsumowała wiedzę dzieci na temat przyjaźni. /M.G./