rok temu

24.XI.br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w wybrany przez siebie kolor: na brązowo(niedźwiedź brunatny); na biało (niedźwiedź polarny) lub na czarno biało (Panda wielka). Dzieci zaproszone zostały przez prowadzące do zabaw ze w misiowej krainie. Poznały historię święta.  Cykl zabaw zapoczątkowała rozgrzewka – ilustracja ruchowa wiersza „Niedźwiadek”. Witanie się niedźwiadków z różnych stron świata i gimnastyka z maskotką  oraz konkursy zręcznościowe rozruszały uczestników zabawy. Następnie przyszła kolej na ćwiczenia umysłu poprzez udział w konkursie przyrodniczym  o zwyczajach niedźwiedzi. Podsumowaniem całych wydarzeń było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego na terenie naszej placówki. Temat prac konkursowych „ Mój przyjaciel i ja” był podzielony na dwa zadania do wyboru: pierwszy – ułożenie własnej bajki o prawdziwym przyjacielu i zilustrowanie jej (praca z rodzicami) a kolejny polegał na wykonaniu pluszowego misia techniką dowolną. Dzieci wywiązały się z zadania na medal, do przedszkola wpłynęło aż  47 prac, a w tym jedna bajka. Ciężko było wybrać tylko kilka z nich, dlatego zostało przeprowadzone głosowanie przez wszystkich zainteresowanych. Prace ponumerowane wyeksponowano na korytarzu przedszkola. W wyniku głosowania najwięcej punktów otrzymała Julia (15 głosów). Wszystkie przedszkolaki za udział w zabawach i konkursie plastycznym otrzymały drobne lub słodkie upominki. Pani dyrektor dodatkowo wszystkim grupom wręczyła zestaw zabawek.  Bajkę Rozalii napisaną wspólnie z rodzicami „Mój Kudłatek” zaprezentowaliśmy przedszkolakom. Na zakończenie zaprosiliśmy do zdjęć wszystkie dzieci w fotobudkach: „Kubuś Puchatek” oraz  „Przyjaciele ze Stumilowego Lasu”. Muzycznym akcentem : „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź” oraz „Gumi Miś” zakończyliśmy wspólną zabawę na korytarzu. W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wesołej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Obchody Dnia Pluszowego Misia w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie  przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Grabias i Jolanta Gawda- Bryła. /M.G./