KOLĘDOWANIE W GRUPIE V

Kiedy w domu pachnie świerkiem i piernikiem, a stoły uginają się od świątecznego jedzenia przychodzi kolej na ucztę dla duszy i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych...
W okresie przedświątecznym w grupie V prowadzonej przez panią Annę Sidor i Agnieszkę Szteinmiller odbyło się kolędowanie przy szopce, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne jednocześnie dbając o o tradycję kolędowania.
Poznając tradycje bożonarodzeniowe zaczęliśmy od przystrojenia, choinki na święta, oprócz tego każde dziecko przygotowało swój niepowtarzalny mini witraż w kształcie choinki lub Mikołaja. Dzieci dowiedziały się , co i dlaczego znajduje się na wigilijnym stole. Wspólnie wymienialiśmy się tradycjami w naszych domach. Poznaliśmy kultywowane tradycje świąteczne dzieci w innych krajach europejskich. A dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców udało się nam czynnie włączyć w przygotowania do świąt poprzez dekorowanie pierników.
Nagranie można oglądać dzięki zdolnościom reżyserskim pani Ani Sidor. /A.Sz./

Brak zdjęć w tej galerii