Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii"

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy IV pod opieką nauczycielek: Bogumił Borowej i Agnieszki Szteinmiller przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".
Jego głównym zadaniem jest realizacja zadań określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz ich rozszerzanie, w celu pobudzania aktywności artystycznej dzieci. Bohater bajki czytanej dzieciom mierzy się z podobnym problemem do tego, z którym może na swojej życiowej drodze napotkać dziecko.
Maluchy wysłuchały bajki terapeutycznej, pt. "Bajka o pajączku", brały udział w zabawie integracyjnej "Pajęczyna", zabawie naśladowczej "W czym jestem dobry?", zabawie twórczej "Pajączek w grocie", zabawie darmowej "Pająk idzie" oraz przyswoiły na pamięć rymowankę "Idzie pająk... “. Oczywiście nie mogło zabraknąć pracy plastycznej, która polegała na wykonaniu przez dzieci pajączków. /A. Sz. /