ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZA DZIECI W PRZEDSZKOLU

We współczesnej tradycji europejskiej Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu Świętego Mikołaja dostają mnóstwo słodyczy i zabawek, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem. Zwyczaj wręczania prezentów w dzień Świętego Mikołaja prawdopodobnie narodził się w Niemczech. W Polsce mikołajki obchodziło się już w XIX wieku, przede wszystkim na Śląsku, ziemi lubelskiej, krakowskiej i na Mazurach.
W dniu 7 grudnia 2020r.  dzieci z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie odwiedził Mikołaj. Dzieci z grupy IV powitały gościa wierszykiem o Mikołaju oraz kolędą, pt.,,Życzenia". Wszystkie maluchy były grzeczne, więc Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, które bardzo się podobały. Każde dziecko mogło również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z  Mikołajem. Dziewczynki i chłopcy podziękowali miłemu gościowi za przybycie, obiecali że będą grzeczni i zaprosili Mikołaja za rok.         /A. Sz. /