Międzynarodowy Projekt Czytelniczy " Magiczna moc bajek" w gr.III

W listopadzie dzieci z grupy III p. Marii Serek i p. Elżbiety Wancisiewicz kontynuowały  realizację Międzynarodowego Projektu Czytelniczego  „ Magiczna moc bajek”.  Wykonaliśmy następujące zadania z modułu II „ Przyjaźń i miłość”:

1. „ Prawdziwy przyjaciel to skarb” – rozmowa na podstawie utworu „ Wszyscy moi przyjaciele” – Kubuś Puchatek – „ Opowieści ze Stumilowego lasu” A. A. Milne. Dzieci poznały znaczenie słowa „ Przyjaciel” oraz stworzyły grupowy „ Dekalog Przyjaźni”.
  2. „ Serduszko dla przyjaciela”- dzieci własnoręcznie ozdobiły serce dla swoich przyjaciół.
  3. „ Możesz na mnie liczyć”- wysłuchały opowiadania Haliny Bechlerowej „ Dwaj przyjaciele”. Dowiedzieli się co znaczy przysłowie „ Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.
  4. „ Muzyka przyjaźni” – wysłuchanie opowiadania Anny Bomby pt. „ Muzyka przyjaźni”.
  5. „ Dzień Postaci z Bajek” – podczas zabawy dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu  fragmentu książki. Całość dopełniał taniec i śpiew dzieci. Było bajecznie, wesoło i kolorowo.
  6. „ Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki dowiedziały się, że mają prawa oraz jakie prawa im przysługują jako młodym obywatelom w oparciu o Konwencję Praw Dziecka i wiersz M. Brykczyńskiego „ Prawa Dziecka”.
  7. Podczas zajęć „ Dobranocki z dawnych lat” dzieci bliżej poznały sympatycznego pieska Reksia. Na podstawie jego przygód rozmawialiśmy o przyjaźni i jej najważniejszych cechach.
  8. Stworzyliśmy  również „ Drzewko przyjaźni”, które ozdabia nasz przedszkolny korytarz./M.S./