Teatrzyk profilaktyczny p.t.: EGZAMIN Z BEZPIECZEŃSTWA TYGRYSKA BENIAMINA-31.X.2019 r.

31 października w naszym przedszkolu można było podziwiać artystów ze sztuką ,pt. ,,Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Beniamina".
Głównym celem spotkania było wprowadzanie dzieci w świat bajek oraz wcielania się w rolę widza i przybliżenie pracy aktora.
Teatrzyk składał się z historyjek improwizujących zasady bezpieczeństwa na drodze oraz sposobu właściwego zachowania się dziecka w obliczu licznych zagrożeń ze strony innych ludzi, m.in. w kontaktach z obcymi.
Na przedszkolnej scenie wystąpili: pluszowy tygrysek Beniaminek, jego mama oraz dwóch, wyglądających zza kotary skrzatów, komentujących przebieg wydarzenia.
Każdy epizod naszych bohaterów zakończony był pouczającym morałem.
Niegrzeczny Beniaminek pokazał dzieciom, jak pozostawiony przez mamę sam w domu, odbiera telefon, podając adres nieznajomemu, otwiera drzwi sąsiadce, kuszony cukierkami wsiada do obcego samochodu. Na szczęście, z pomocą krasnali Mędrka i Rozumka udaje się cofnąć czas i tygrysek umiejętnie odwraca bieg wydarzeń, aby kolejnym razem postąpić już właściwie.
Nasze przedszkolaki, wykazały się doskonałą znajomością zasad ruchu drogowego, numerów alarmowych i chętnie podpowiadały tygryskowi./A.Sz./