ŚWIĄTECZNE WSPOMNENIA NASZYCH BABĆ

Święta to taki czas, gdzie najprzyjemniejsze chwile to te, które  spędzane są wspólnie podczas przygotowywania wspaniałych wigilijnych potraw. Ich zapach roznoszący się po całym domu nastraja radośnie szczególnie dzieci, które chętnie włączają się do różnych prac a szczególnie do pieczenia ciast. Jest to też okazja to wspomnień, jak kiedyś wyglądały przygotowania do świąt i jakie zwyczaje panowały w rodzinnych domach rodziców i  dziadków. Taki nastrój zapanował w poniedziałek  17 grudnia w grupie II dzięki wizycie babć. Babcie podzieliły się swoimi wspomnieniami o świętach z ich dzieciństwa. Nie było wtedy takich wygód, sprzętu dzięki któremu przygotowanie potraw i ciast  jest teraz łatwiejsze i przede wszystkim szybsze. Prezenty pod choinkę były skromniejsze. Nie zmieniła się tylko tradycja, której  elementy bez względu na region Polski są niezmienne i takie same od lat.  Wspomnienia przeplatane były wspólnymi zabawami, które Babcie znały również ze swojego dzieciństwa oraz śpiewaniem kolęd. Atrakcją spotkania było także pieczenie ciasteczek.  Ich zapach roznosił się po całym przedszkolu, tak jak w domu. Na zakończenie spotkania po degustacji ciasteczek, które wszystkim bardzo smakowały dzieci podziękowały miłym gościom za wizytę wręczając pamiątkowe dyplomy i życząc spokojnych i zdrowych świąt.
Wspomnienia Babć ze spotkania będą zamieszczone pod hasłem W NASZYCH WSPOMNIENIACH….. Zachęcamy wszystkich członków rodzin, a szczególnie Seniorów do dzielenia się swoimi wspomnieniami, bo któż może nam opowiedzieć jak było kiedyś. Starajmy się  ocalić od zapomnienia, to co jest cząstką naszego życia. By nasze wnuki znały historię naszych rodzin  a tradycje nadal były kultywowane.    /E.S/.