DZIEŃ MATEMATYKI

miesiąc temu
W czwartek 14 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie Dzień Matematyki. Z tej okazji odbył się Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięły chętne dzieci reprezentujące grupy przedszkolne.
Cele główne obchodów tego święta to:
  • rozbudzanie zainteresowania dzieci czynnościami matematycznymi,
  • rozwijanie kompetencji matematycznych w zakresie liczenia, operowania cyframi, porównywania i ostrzegania zależności między, obiektami,
  • rozwijanie pasji i zainteresowań najmłodszych.
Zadania konkursowe były trudne i wymagające..., ale nie dla młodych matematyków z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie dzięki zaangażowaniu rodziców i przygotowaniu pań nauczycielek. I choć rywalizacja była zacięta to poziom był bardzo wyrównany. Dlatego Pani Dyrektor Anna Sidor postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, którym wręczyła dyplomy oraz upominki. Oczywiście każda grupa została również nagrodzona. A dzieci w grupach powitały swoich reprezentantów gromkimi brawami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.