Realizacja programu CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS w grupie V

3 miesiące temu

Nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Biłgoraju po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego "Czyste powietrze wokół nas". Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.W styczniu w grupie "Pszczółek" został przeprowadzony cykl zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci 5 i 6 letnich: wycieczka- poszukiwanie źródeł dymu, "Co i dlaczego dymi?", "Jak się czuję kiedy dymi papieros?", "Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?", "Jak uniknąć dymu papierosowego?".Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki oraz oglądając prezentację multimedialną.Następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu.Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „Zakaz palenia".Pracę zostały wyeksponowane w kąciku dla rodziców.