Realizacja ogólnopolskiego projektu ORBIT-DZIEL SIE UŚMIECHEM- SMERFY

3 miesiące temu
Budowanie wśród dzieci świadomości o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej odbywa się dzięki atrakcyjnym działaniom edukacyjnym, w których wzięły udział dzieci z grupy ,,Smerfy,, . Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki otrzymały zeszyt ćwiczeń „Dziel się uśmiechem”, w którym znalazła się wkładkę z bezcukrową gumą do żucia, grafik mycia zębów i ciekawe broszurki. Celem projektu Orbit „Dziel się Uśmiechem” jest przekazanie wiedzy w przystępny sposób, wykorzystując przy tym cztery kroki dla zdrowych i czystych zębów, które w łatwy sposób można włączyć do codziennej rutyny:
Szczotkuj – Myj dokładnie zęby pastą z fluorem przynajmniej 2 razy dziennie.
Czyść – Stosuj dodatkowe środki higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe.
Żuj – Żuj bezcukrową gumę po jedzeniu i piciu przez 10 minut, gdy nie masz możliwości umycia zębów.
Kontroluj – Regularnie, raz na pół roku,
odwiedzaj stomatologa.
Poprzez program Orbit „Dziel się Uśmiechem” wspieramy aktywną edukację w tym zakresie już od najmłodszych lat, wierząc, że przyniesie ona trwałe efekty i przyczyni się do poprawy zdrowia jamy ustnej dzieci .Ma to ogromny wpływ na kształtowanie przyszłych nawyków zdrowotnych.