Projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY w grupie SMERFÓW

5 miesiące temu

W roku szkolnym 2023/2024 grupa SMERFY realizuje projekt „Mały Miś w  Świecie Wielkiej Literatury” zorganizowany przez Anetę Konefał, dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, oraz Grupę MAC S.A.

Jego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadamianie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzanie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy i piosenki oraz twórczość plastyczną, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania czytanego tekstu, włączanie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.

Projekt dzieli się na sześć modułów. Do 15 grudnia b.r. nasza grupa zrealizowała trzy.

W ramach realizacji MODUŁU I - CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM-SMERFY wybrały maskotkę misia, któremu nadały nazwę Tedi. Nasz uroczy pluszak „mieszka” w Kąciku Czytelnika i bierze udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury i razem z "Dzienniczkiem Małego Misia" wędruje z wybranym dzieckiem na weekend do domu w celu zachęcenia do wspólnego czytania książek z rodzicami.

W ramach tego MODUŁU, a także rozwijania zainteresowań czytelniczych odwiedzili nas goście: p. Anna Sowa z biblioteki szkolnej, p. Marlena Gołąb- mama Antosia, p. Patrycja Mielnik z Biblioteki Miejskiej w Tarnogrodzie, p. Piotr Mulawa-Prezes Banku Spółdzielczego w Tarnogrodzie, p. Aleksandra Malinger-pedagog specjalny i instruktor rytmiki z naszego przedszkola, p. Ewa Charytanowicz-konsultantka wydawnictwa MAC i p. Grażyna Szponar-emerytowana pracownica naszego przedszkola, którzy bardzo chętnie czytali przedszkolakom bajki. W podziękowaniu SMERFY wręczały gościom MISIOWE PODZIĘKOWANIE i drobny upominek. To były bardzo fajne, pełne wzruszeń, spotkania.

W ramach realizacji MODUŁU II – MISIOWA WYSPA TALENTÓW- SMERFY poszukiwały z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały poczucie własnej wartości. Dowiedziały się i utwierdziły w przekonaniu, że każdy ma swój talent/ swoje predyspozycje, które należy odkryć i rozwijać. Do realizacji tego modułu została zaproszona p. Aleksandra Malinger-pedagog specjalny z naszego PRZEDSZKOLA.

MODUŁ III – LOGORYTMICZNE MISIOWANKI opierał się na przeprowadzeniu zajęć logorytmicznych opartych na podstawie opowiadania o Misiu Mieciu. Do jego realizacji została zaproszona p. Agnieszka Szteinmiller-logopeda przedszkolny, która w bardzo aktywny sposób zachęcała dzieci do udziału w zajęciach.

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym wspaniałym Gościom za dotychczasową pomoc w realizacji projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” i zapraszamy ponownie.