Udział w projekcie ZDROWE DZIECI

5 miesięcy temu

Nasze przedszkole dołączyło do projektu Ministerstwa Zdrowia ,,Zdrowe dzieci", którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzowanie profilaktyki zdrowotnej. Z tej okazji w naszej placówce zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Stylu Życia. Przygodę zaczęliśmy od gimnastyki, omówienia piramidy zdrowego żywienia, także krótkiego quizu. Przygotowanych zostało sześć krain: kraina owoców egzotycznych; kraina owoców krajowych, kraina warzyw; kraina nabiału; kraina produktów zbożowych oraz kraina mięs i wędlin. Przy każdej z nich czekały na dzieci zadania do wykonania, które dotyczyły zdrowego stylu życia. Nasze przedszkolaki doskonale sobie z nimi poradziły. W nagrodę każde dziecko otrzymało swój własny talerzyk z piramidą zdrowia, widelec, łyżkę i nóż. Dzień zakończyliśmy zabawą taneczną oraz degustacją przysmaków z poszczególnych krain. Należy pamiętać, że nawyki, które wpoimy dzieciom teraz, zostaną z nimi na zawsze. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w dzisiejszy dzień ze zdrową żywnością w ramach programu ZDROWE DZIECI.
Stoiska przygotowywane przez Państwa wyglądały przepięknie.
-Grupa MISIE - stoisko z warzywami
-Grupa TYGRYSKI - stoisko z wędlinami
-Grupa MOTYLKI - stoisko z owocami krajowymi
-Grupa BIEDRONECZKI -stoisko z owocami egzotycznymi
-Grupa PSZCZÓŁKI - stoisko z nabiałem
-Grupa SMERFY - stoisko z produktami zbożowymi.
Szczególne podziękowania kierujemy do PIEKARNIA KAPKA za ufundowanie stoiska grupy SMERFY