WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

3 miesiące temu

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i czas letniego odpoczynku. Wszyscy chcemy, aby bezpiecznie wypocząć i nabrać sił. W trosce o naszych najmłodszych, w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. odbyła się wizyta przedstawiciela Posterunku Policji w Tarnogrodzie sierżanta sztabowego Wojciecha Rzeźnika, który wygłosił prelekcje na temat „Bezpieczne wakacje”. Przewodnim tematem było bezpieczeństwo dzieci podczas spędzania czasu wolnego z rodzicami, np. w czasie podróży, nad wodą, w górach, na wsi oraz poruszanie się w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz kasku i ochraniaczy w przypadku jazdy na rowerze czy hulajnodze. Policjant wyjaśnił również jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Oczywiście nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród maluchów demonstracja sprzętu policyjnego, w tym sygnału dźwiękowego i radiowozu. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy.