"KRESOWA PRZYGODA" SMERFÓW w Baszni Dolnej

4 miesiące temu
Dzień 21 maja b.r. był dla dzieci z grupy VI dniem na który czekały bardzo długo. A to za sprawą wycieczki autokarowej, jaka miała się odbyć. Zwiedzanie zaczęliśmy od Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. Przedszkolaki miały możliwość oglądania przyrządów, jakimi posługiwali się astronauci. Dużą atrakcją było wejście na wysoką Wieżę Ciśnień i obserwowanie z niej przepięknych widoków. Następnie SMERFY udały się do Galerii Kolejnictwa w Baszni Dolnej, gdzie poznały historię kolejnictwa, obejrzały film, miały możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową, a także wejścia do wiekowej lokomotywy. Następnym punktem programu były warsztaty garncarskie, podczas których każdy mógł pokręcić kołem garncarskim oraz uformować garnek z gliny. Dzieci zwiedziły z Panią Sylwią Kresową Osadę i zjadły pyszny obiad. Na koniec wycieczki SMERFY pobawiły się na fajnych dmuchanych zjeżdżalniach. To był niesamowity, pełen wrażeń, dzień. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale szczęśliwe.