KONKURS MATEMATYCZNY

rok temu

W dniu 7.06.2022 odbył się Konkurs Matematyczny w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych od trzylatków do sześciolatków. Zadania były zróżnicowane i dostosowane do wieku dzieci, a zawierały treści z podstawy programowej: dodawanie, odejmowanie, tworzenie zbiorów, wskazywanie różnic pomiędzy obrazkami, wyszukiwanie elementów nie pasujących do danego zbioru, rysowanie po śladzie, znajomość zapisu graficznego cyfr, kodowanie, znajomość figur geometrycznych oraz umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia.

Wszystkie dzieci chętnie przystąpiły do rozwiązywania zadań, a wyniki ich starań przedstawiają się następująco:

Dzieci trzyletnie:

I miejsce – Agnieszka Rogala

II miejsce – Michalina Osuch

Dzieci czteroletnie:

I miejsce – Alan Szeniak

II miejsce – Adam Bień i Rozalia Hułas

III miejsce – Tymon Dołomisiewicz

Dzieci pięcioletnie:

I miejsce – Mikołaj Socha

II miejsce – Marcel Gołąb

III miejsce – Jan Iwańczyk