III TURNIEJ WARCABOWY

rok temu
Dlaczego warcaby? Warcaby, to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, rozwijająca inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy najmłodszych nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw a także radzenia sobie z porażką. Dziewiętnastego  maja w naszym przedszkolu odbył się Turniej Warcabowy , który został zorganizowany dla dzieci 4, 5 i 6-letnich. Do gry zgłoszonych zostało 13 przedszkolaków. Kto z kim będzie grał decydowało losowanie. Odbyły się cztery mecze, które rozegrały między sobą następujące osoby: Tymoteusz K., Julia L., Filip M., Mikołaj S., Jonatan K., Szczepan H., Gaja B., Karina Z., Mateusz Sz., Michał M., Aleksander B., Klara K., Anna G. Organizatorami turnieju i jednocześnie Jury  były wychowawczynie : p. Maria , p. Jolanta  i p. Małgorzata. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Tarnogrodu, pana Pawła Deca, za co bardzo dziękujemy. Laureatami turnieju zostały następujące osoby:

I miejsce i tytuł Mistrza Turnieju Warcabowego otrzymał:
    Aleksander B.

II miejsce:
    Michał M.

III miejsce:
     Karina Z.

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! /J.B./