SPOTKANIE Z WĘDKARZEM-gr VI

rok temu
W środę 01.06.2022r.dzieci z grupy VI, prowadzonej przez B. Borową i A. Szteinmiller, miały przyjemność spotkać się z wędkarzem hobbystą, Panem Leszkiem Bryłą.
Sześciolatki poznały nazwy gatunków ryb występujących w polskich rzekach i jeziorach. Mogły brać udział w przygotowaniu zanęty, oglądać i wąchać przynętę, która raz pachniała jak cynamon, innym razem jak guma balonowa, a jeszcze innym jak czosnek. Dowiedziały się, że kolor przynęty również ma znaczenie,podobnie jak kształt. Poznały też nazwy atrybutów wędkarza, które każde dziecko mogło dotknąć i potrzymać.
Myślę, że po takim spotkaniu niejedno dziecko zacznie myśleć o wędkowaniu.
Dziękujemy za podzielenie się swoją pasją z przedszkolakami Panu Leszkowi. Pani Joli dziękujemy za zorganizowanie spotkania        /A. Sz./