Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie

rok temu

Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że nasze przedszkole w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymało środki finansowe w formie dotacji w wysokości 3750 zł. Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań dzieci poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.

Pozyskane pieniądze placówka przeznaczy na zakup książek będących nowościami wydawniczymi literatury dziecięcej, w tym ze „Złotej listy” Fundacji ABCXXI CPCD oraz na realizację działań promujących czytelnictwo – nagrody w konkursie przedszkolnym promującym czytelnictwo.

Biblioteczka przedszkolna oraz kąciki książki w każdej grupie zostaną wzbogacone o nowe pozycje, które czytane przez panie będą uprzyjemniać dzieciom pobyt w przedszkolu a przy okazji „pomagać wychowywać dzieci na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi!” /A.S./