WIELKANOCNA OZDOBA-rodzinny konkurs plastyczny

rok temu

W marcu w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie została ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny pt. ,,Wielkanocna ozdoba”.

Prace można było dostarczać do przedszkola do dnia 5 kwietnia.

Głównymi celami konkursu było:

• Rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

• Rozwijanie zainteresowań dzieci tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi.

• Kształcenie umiejętności wypowiadania siężnymi technikami plastycznymi.

• Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

• Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.

Konkurs był adresowany do wszystkich przedszkolaków w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoją ulubiona ozdobę świąteczną.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do przedszkola wpłynęło 46 prac plastycznych spełniających konkursowe wymagania.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc Pani Dyrektor zdecydowała się nagrodzić wszystkie prace.

Przedszkolakom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą. Wystawa prac plastycznych stanowiła piękną dekorację Świąteczną przedszkola.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi prace dzieci zostały przekazane do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Tarnogrodzie aby wszystkim pacjentom umilić czas spędzony w szpitalu. /A.S./