Interaktywne spotkanie z bajką

Dnia 17 stycznia dzieci z naszego przedszkola obejrzały przygotowany przez Zespół Katolicki Teatr Edukacyjny niezwykły spektakl, dzięki któremu przedszkolaki miały okazje obcować z teatrem, sztuką i magią oglądając takie bajki jak: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”.

Zaprezentowany spektakl, pozwolił małym widzom przenieść się na 4 plany filmowe, gdzie artyści przedstawiali fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu”, łącząc świat filmu ze światem teatru. Grupa aktorów, cyrkowców i akrobatów wcielająca się w role bohaterów z bajek wzbogaciła przedstawienie takimi efektami jak: chodzenie po linii, salta, szpagaty, taniec na podwieszonej szarfie. Dodatkowo wytwornica śniegu jak i maszyna do robienia baniek mydlanych zachwyciła wszystkie dzieci.

Na zakończenie spotkania aktor wręczył przedszkolakom książeczki z edukacyjnymi quizami i zagadkami oraz zakładki do książek. /A.S./