Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie VI

Przedświąteczny czas w przedszkolu zawsze jest magiczny, bardzo pracowity i radosny dla przedszkolaków.
Nie inaczej było wśród dzieci z grupy VI, które utrwalały znajomość tradycji świątecznych. Dziewczynki i chłopcy wspólnie śpiewali kolędy, uczyli się ról w Jasełkach, wspólnie zjedli tradycyjną Wigilię w grupie, wykonywali bombki metodą decupage, przygotowali kartki świąteczne i zdobili pierniki. Dzieci wzięły również udział w akcjach charytatywnych prowadzonych na terenie przeszkola, min. "Góra grosza" , "Świece Caritas", "Pomoc Misjom" ," Paczka dla ubogich", zbiórce karmy dla zwierząt, a także bożonarodzeniowym konkursie plastycznym, gdzie zgłoszone prace przekazano pacjentom szpitala w Tarnogrodzie.
Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że niezwykła atmosfera świąt Bożego Narodzenia to nie tylko otrzymywanie prezentów, ale również czas spędzony z najbliższymi i dawanie z siebie wszystkiego co w nas najlepsze.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! /A. Sz. /