Międzynarodowy projekt czytelniczy MAGICZNA MOC BAJEK w grupie V

W listopadzie dzieci  z grupy V pani Marii Serek i pani Moniki Olejnickiej kontynuowały  realizację Międzynarodowego Projektu Czytelniczego  „ Magiczna moc bajek”.  Wykonaliśmy następujące zadania z modułu II  „ Przyjaźń ”:

1. „ Prawdziwy przyjaciel to skarb” – rozmowa na podstawie utworu „ Wszyscy moi przyjaciele” – Kubuś Puchatek – „ Opowieści ze Stumilowego lasu” A. A. Milne. Dzieci poznały znaczenie słowa „ Przyjaciel” oraz stworzyły grupowy „ Dekalog Przyjaźni”. Stworzyliśmy  również „ Drzewko przyjaźni”, które ozdabia naszą salę.
  2.  „ Muzyka przyjaźni” Anny Bomby  – wysłuchanie opowiadania czytanego przez rodzica. Rozmowa na podstawie jego treści. Próba odpowiedzi na pytanie co to jest przyjaźń, szacunek, tolerancja?
  3. „ Dzień Postaci z Bajek” – 5 listopada zorganizowany został  Bal Postaci z Bajek. Dzieci przebrane za postacie z bajek bawiły się do znanych i lubianych utworów muzycznych. Opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Całość dopełniał taniec i śpiew dzieci. Było bajecznie, wesoło i kolorowo.
  4. „ Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki dowiedziały się, że mają prawa oraz jakie prawa im przysługują jako młodym obywatelom w oparciu o Konwencję Praw Dziecka i wiersz M. Brykczyńskiego „ Prawa Dziecka”.
  5.  „ Dobranocki z dawnych lat” – Kubuś Puchatek. Dzieci bliżej poznały misia o małym rozumku i jego przyjaciół.
  6. Wysłuchały z ciekawością czytanej książki „Dżok”  B. Gawryluk. Poznały wartości płynące z przyjaźni między dziećmi jak również dowiedziały się, że prawdziwym naszym przyjacielem może być pies.
  7. Zorganizowany został konkurs plastyczny na temat „ Mój przyjaciel i ja”. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne na konkurs. /M.S./