POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA LUDOWEGO Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

W środę 7 listopada 2018 roku na scenie widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbył się po raz pierwszy zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie Przedszkolny Festiwal Tańca Ludowego. Głównym założeniem festiwalu było uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Do udziału w festiwalu mogły przyłączyć się dzieci ze wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z powiatu biłgorajskiego.

Celem przeglądu było propagowanie polskiej sztuki i muzyki ludowej, wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Przegląd był również przekazem tradycji tanecznych najmłodszemu pokoleniu i okazją do prezentacji dorobku artystycznego wybranych przedszkoli.

Idea festiwalu spotkała się z sympatią  i zaangażowaniem środowiska lokalnego, o czym świadczyła duża liczba przybyłych gości. Poziom artystyczny przeglądu był bardzo wysoki i starannie przygotowany.

W festiwalu wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych. Nasze przedszkole reprezentowane było przez pięć grup tanecznych. Gościnnie przybyły do nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Markowiczach, Akademii Przedszkolaka – Publicznego Przedszkola Językowego w Biłgoraju, Samorządowego Przedszkola nr 2 w Biłgoraju, Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju oraz Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju.

Występy prawie 200 przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. Mali artyści w pięknych barwnych strojach zaprezentowali tańce z różnych regionów Polski: poloneza, polkę, krakowiaka, tańce góralskie. Zwycięzcami zostały wszystkie biorące udział w zabawie dzieci, a nagrodą dla  organizatorów  była radość i zadowolenie przedszkolaków oraz niezapomniane wrażenia artystyczne. /A.S./